Dobré rady pri pokladaní odpadov


Ak ste zástancovia toho, že na svojom dome by si jeho majiteľ mal urobiť všetko sám, vybrali ste sa dobrou cestou. Takto sa dokážete veľa nového naučiť, no a hlavne ušetriť nemalé peniaze. Pokiaľ sa nachádzate v štádiu, že riešite odpady, určite sa vám zíde zopár dobrých rád.
 
záchod

  • V obchode so stavebným materiálom, vám pravdepodobne poradia, že na odpad, ktorý vedie zo záchoda vám stačí rúra s priemerom deväťdesiat centimetrov. Urobíte ale lepšie, ak si vyberiete trošku širšiu rúru. Ideálne veľkosť je priemer stodesať centimetrov. Nie je to síce nevyhnutné, ale v budúcnosti môžete toto rozhodnutie oceniť. Ako všetci vieme, zo záchodu putuje do odpadov aj tuhý a väčší materiál. takto sa vyhnete tomu, aby sa vám rúra len tak ľahko upchala.

 

  • Pri ostatných odpadoch, ako napríklad z umývadla, či sprchy vám postačí aj omnoho tenšia rúra. Ak by ste sa však aj tu rozhodli pre širšiu alternatívu, nemôžete tým nič pokaziť.

 umyvadlo

  • Aby ste si uľahčili prácu, odpady si navrhnite tak, že na konci všetky poputujú do jednej rúry. Toto je v podstate úplný základ. Takto sa to jednoducho robí, ale ak nemáte v tejto oblasti skúsenosti, nie je zlé spomenúť aj túto drobnosť.

 

  • To, kde sa bude nachádzať umývadlo, záchod, sprcha a iné záležitosti, ktoré musia byť na odpady pripojené, musíte vedieť ešte pred tým, ako položíte základovú dosku z betónu. Odpady sa totiž ukladajú pod ňu. Ak by ste sa rozhodli niečo zmeniť dodatočne, pridali by ste si neskutočne veľa práce.

 

  • Rúry, ktoré budete zakopávať do zeme, nezabudnite obsypať jemným pieskom. Takto zabránite tomu, aby ich väčší kameň pod tlakom nahrnutej zeminy poškodil.

 

  • Poslednou dôležitou vecou je sklon. Ak vlastníte pozemok, ktorý je prirodzene prevýšení, máte vyhraté. Vykopete ryhu rovnakej hĺbky, položíte do nej rúru a všetko bude odtekať tak, ako má. Ak ale váš dom stojí na rovnom pozemku, nezabudnite na to, že rúry musia byť aspoň pod 45 stupňovým uhlom, aby všetko fungovalo.