Efektívne rozčlenenie veľkého priestoru

Skúste si najprv nakresliť, ako by to mohlo vyzerať a identifikujte jednotlivé zóny v miestnosti. Veľká miestnosť ponúka hneď niekoľko funkcií – môžete v nej variť a jesť, alebo pozerať televíziu či vítať hostí. V každom prípade si určite, na čo sa daná izba bude využívať, alebo na čo by ste chceli, aby sa využívala. Takto ju budete môcť ľahšie rozčleniť na jednotlivé účely.

kuchyně

Posuňte nábytok, najmä smerom od stien do stredu izby a môžete tak vytvoriť prechod. Bude to vyzerať oveľa krajšie a pomôže vám to vytvoriť koncept s viacerými časťami namiesto jedného veľkého priestoru.

Rozčleňte priestor rozumne.Ak má tvar obdĺžnika, premyslite si, ktoré rozdelenie vyzerá najlepšie. Polovičné až dvojtretinové rozdelenie, čo sa dĺžky týka, je také najprijateľnejšie. Prípadne môžete miestnosť rozdeliť na štvorce – stále je to lepšie, ako výrazný nepomer.

Zvážte existujúce estetické rozloženie.Ak sú prítomné stropné rámy, pre prirodzenejší vzhľad môžete priestor rozdeliť pozdĺž trámu. Francúzske dvere či krb sa po rozdelení môžu stať stredobodom podsekcie.

Predstavte si, ako bude nábytok vyzerať v menšom priestore.Ak máte napríklad v obývačke veľké kusy nábytku, ako to bude vyzerať, keď priestor zmenšíte? Ak nábytok nechcete meniť, zvážte menej „trvalé“ kúsky, aby ste zabezpečili, že sa do izby dostane svetlo a vzduch.

krb

Naplánujte si, kade budete chodiť.Ponechajte aspoň meter na priechod, alebo aj viac, ak máte v dome deti alebo ak je člen domácnosti nejakým spôsobom handikepovaný. Ak vaše nové rozdelenie neumožní jednoduchý prístup do každej časti miestnosti, možno bude nutné odstrániť viac kusov nábytku a nahradiť ho menším.

Použite vysokú knižnicu pre funkčné delenie.Knižnica siahajúca vám až nad hlavu efektívne rozdelí miestnosť a zároveň poskytne úložný priestor a pôsobí dekoratívne, tiež umožní prieniku svetla.

4.0
02