Expedícia za originalitou

Spôsob, akým cestujeme sa neustále vyvíja a mení. Ešte donedávna bolo obľúbenou praxou vycestovať do hotelového rezortu, odkiaľ sa človek viac-menej nemusel ani pohnúť. Stravovanie, prevažne formou medzinárodnej kuchyne, design izieb, architektúra, voľnočasové aktivity. Všetko bolo nastavené tak, akoby sme si priniesli domovskú krajinu priamo do hotela. Hosť sa v mnohých prípadoch len zriedkavo dostal do kontaktu k pravou tvárou krajiny, kam sa vybral na dovolenku. Nehovoriac a spoznaní kultúry a jej individuálnych čŕt.

hausbot
 
Jedinečné a autentické
 
V dnešnej dobe stále viac skúsených cestovateľov hľadá inú, práve opačnú formu zážitku. Nielen dobrodruhovia vyhľadávajú skúsenosť, ktorá ich dokáže kompletne vniesť do nepoznaného sveta novej kultúry, so všetkými jej zákutiami, objavujúc jej vône a chute. Originalita designu a architektonických prvkov malých nezávislých hotelov sa stala cieľom dovolenkových ciest, neraz aj niekoľko tisíc kilometrov od domova.
 
Použitie autentických materiálov na obliečkach a županoch, kusy nábytku z dielne domácich stolárov s využitím surovín z regiónu, jedinečné kozmetické prípravky s výťažkom tuzemských liečivých bilín či kulinárske umenie domácej kuchyne s ingredienciami miestnej farmy. To všetko sú elementy, ktoré vytvárajú skutočné spomienky. Omamujú ľudské zmysly a vplývajú na senzory, zanechávajúc v ľudskej duši úžasné spomienky. Nové, nepoznané, neprebádané.

terasa
 
Soločnosť Design Hotels ™ so sídlom v Berlíne združuje hotely, ktoré odrážajú víziu nezávislých hotelierov. Sú to ľudia, ktor prechovávajú nadšenie pre skutočnú, kultúrou podčiarknutú pohostinnosť a špičkový dizajn a architektúru. Robia to s veľkou vášňou k vlastnému regiónu, ktorý je domovom pre ich hotelové zariadenie. Poskytujú skutočne miestne skúsenosti a vytvárajú platformu pre jedinečné zážitky medzi ľuďmi zjednotenými vášňou, nápadmi a inšpiráciou.

Expedícia za originalitou
2 (40%)1