Facebook sa sťažuje na kvízy, ktoré získavajú dáta z profilov

Firma hovorí, že ktokoľvek, kto chce získať kvízy, bol požiadaný, aby nainštaloval rozšírenia prehliadača, ktoré potom zrušili údaje od mien a profilových obrázkov až po súkromné ​​zoznamy priateľov. Medzi rokmi 2016 a októbrom 2018 boli inštalované približne 63 000-krát.
Facebook žaloval Andrey Gorbachov a Gleb Sluchevsky z Ukrajiny, ktorí pracovali pre spoločnosť Web Sun Group.

aplikace

Počítačové hackovanie
Kvízy s názvami ako "Čo o tebe hovorí farba očí?" a "Milujú vás ľudia pre vašu inteligenciu alebo vašu krásu?", získali prístup k týmto informáciám prostredníctvom systému prihlásenia na Facebooku – čo umožňuje spojenia medzi aplikáciami tretích strán a profilmi Facebook.
Kým systém je určený na overenie, že takéto spojenia sú bezpečné, v tomto prípade, Facebook hovorí, že používatelia boli falošne povedané, že aplikácia bude získavať len obmedzené množstvo verejných údajov zo svojich profilov.
"Spolu obžalovaní kompromitovali približne 63 000 prehliadačov, ktoré používatelia Facebooku používali, a spôsobili viac ako 75 000 dolárov [58 000 EUR] škôd na Facebooku," uviedla spoločnosť v súdnych dokumentoch, ktoré prvýkrát uverejnili internetové spravodajské stránky The Daily Beast.

sociální média

Dokumenty obviňujú dvoch mužov z porušovania zákonov USA proti počítačovému hackingu, ako aj porušovaniu vlastných podmienok používania služby Facebook.
Andrew Dwyer, expert na kybernetickú bezpečnosť na univerzite v Oxforde, uviedol, že súdny dokument navrhol, aby používatelia, ktorí nainštalovali rozšírenia prehliadača, "efektívne otvorili vstup do svojich účtov na Facebooku".
Existujúce verifikačné postupy Facebook by sa snažili rozpoznať tento druh škodlivej činnosti predtým, než umožnia aplikáciám prístup k profilom používateľov.
"V podstate to ukazuje zlyhania ekosystému aplikácií – kde sa málo overovalo, čo robili aplikácie," povedal BBC News.

"Keďže [údajná] škodlivá aktivita bola mimo aplikácie, typický proces kontroly overovania aplikácie pravdepodobne túto aktivitu nezachytil."

Facebook sa sťažuje na kvízy, ktoré získavajú dáta z profilov
3.7 (74.29%)7