Majte proste skvelý a úžasný deň

Keď sa ráno prebudíte, môžete si vybrať, či bude váš deň nádherný alebo otrasný, či budete rozdávať úsmev aj v dvadsaťstupňovom mraze alebo sa budete na všetkých mračiť aj pri šálke horúcej čokolády. Váš postoj je dôležitejší ako to, čo robia alebo hovoria iní. Je úžasné, že každý deň si môžete vybrať postoj, ktorý zaujmete. Nemôžete zmeniť nevyhnutné a nemôžete zmeniť skutočnosť, že ľudia konajú určitým spôsobom. Jediné, čo môžete zmeniť, je váš postoj.

zátiší.jpg

Relaxujte viac a uvidíte budete zdravší
Trávite v posteli minimum času? Udržiavate sa pri živote hektolitrami kávy či inými stimulatmi? Podpísali by ste sa pod petíciu za zrušenie noci, len aby ste mali na prácu 24 hodín? V prípade kladných odpovedí je jednoznačné, že ste podľahli tlaku činorodej spoločnosti. Možno to takto budete ťahať ešte pekných pár rôčkov a možno už len niekoľko týždňov… pretože naše telo potrebuje na správne fungovanie odpočinok a spánok. Inak sa začne kaziť alebo skolabuje. Od dnešného dňa spite tak dlho, ako to potrebujete a relaxujte kedykoľvek sa vám zachce. Povinnosti počkajú, deti prežijú, manžel to pochopí.
Aby bolo vaše telo vitálne a zdravé, musíte ním pohnúť
Najlepšie pravidelne. Nedívajte sa na športovanie ako na nutné zlo. Ide predsa o aktivitu, ktorá posilňuje a osviežuje telo i dušu. Keď sú pre vás hodiny aerobiku či dvíhanie želiez vo fitku hotovým ukrižovaním, nájdite si taký druh pohybu, ktorý vás bude napĺňať radosťou. V našom zozname zdraviu prospešných športových aktivít sa nachádzajú aj svižné prechádzky na čerstvom vzduchu, rodinná guľovačka či korčuľovanie po zamrznutom jazere.

tanec.jpg

Majte telo a myseľ v dokonalej harmónii
Pokoj nehľadajte v susedovej záhrade, ani v čokoládovej tyčinke, ani v partnerovom objatí. Pokoj nenájdete vonku, pretože prichádza zvnútra. Ak ho chcete objaviť, je dôležité, aby ste vyvážili energiu konania s energiou bytia. Každý má v sebe obe polarity a musí ich rozvíjať. A to aj napriek tomu, že spoločnosť hodnotí konanie lepšou známkou než bytie. Keď človek niečo aktívne nerobí, vraj „mrhá časom“. Preto sa mnohí snažia konať viac, než je prirodzené, neustále sa za niečím pachtia a svoje sily vyčerpávajú až do dna. Zabudnite na to! Naučte sa ticho sedieť, nič nerobiť a „len tak byť“. Meditujte. Pozorujte padajúce snehové vločky. Tancujte. Pusťte si film. Maľujte… Urobte si čas na veci, ktoré máte rada a ktoré vás bavia.